7. TALLINNA RAKENDUSKUNSTI TRIENNAAL

Satelliitprogramm

17.07-01.08

Ideaalmaastik. Maa, puu, tuli, vesi

Karin Kalmani puupõletusele pühendatud keraamikanäitus

Näitus on pühendatud puupõletusele ja rännakutele erinevate põletusahjude juurde. Ühelt poolt on maa, vee, puu ja tule looming ammendamatu inspiratsiooniallikas, aga teiselt poolt on need ka kunstnikule tööde teostamise otsesed vahendid. Maa annab materjali, vesi ja tuli tööriistad, puit energia ja glasuuri.

Näituse üks osa on kollaaž erinevates puuahjudes põletatud töödest. Rõhk on glasuurimata savipindade mängul, tule tööl, erinevate savide koos kasutamisel ning kontrasti loomiseks nende vahele valge ja õhulise portselani (puu-, elektri- või gaasipõletus) lisamisel.

Näituse teine osa koosneb sarjast treitud portselanpeekritest, mis põletatud paari aasta jooksul erinevates puuahjudes või gaasipõletuses. Tulemus näitab ilmekalt, kui erinevaid ning kordumatuid efekte võivad anda ühed ja samad glasuurid.

Karin Kalman on lõpetanud ERKI keraamika eriala 1986. aastal. Näitustel nii Eestis kui ka väljaspool Eestit on ta esinenud alates 1985. aastast. Karin Kalman on Eesti Kunstnike Liidu liige ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud ning Stuudiokeraamika OÜ omanik.



Koht, lahtioleku aeg, piletiinfo

Hop galerii

Hobusepea 2, Tallinn
Avatud N-T kell 11-18
Tasuta sissepääs